SANTRY SPORTS – FIELD EVENTS -  GIRLS

 

Roinn  1

 

Roinn  2

Hurdles  -    Under 11

1

M  Fitzpatrick

Knocklyon

1

G Mukundaye

Tyrrrelstown

2

Lorna Hayes

Loreto

2

M Avenho

Scoil Treasa

3

Anna Budds

Divine Word

3

Lucy Ichwer

Booterstown

Hurdles  -    Under 12

1

Ellen Smyth

Loreto RF

1

Roisin Heary

Rathdown

2

Rhasibat Adeleke

Scoil Mharcais

2

Emily Ghramhe

Booterstown

3

Niamh O’Byrne

Hollypark

3

Dolicene Mukundayi

Tyrrelstown Educ

Hurdles  -    Under 14

1

A  Taaffe

Hollypark

1

Toyosi Adaranola

Corduff

2

Roisin Gilmore

St Vincent de Paul

2

Cybhina Oladegobi

 Martin de Porres

3

Aisling O’Grady

Scoil Aine Raheny

3

Hollie Byrne

St Maelruain

600 Metres  - Under 11

1

Laura Gallagher

Hollypark

1

Aisling Sheridan

St Thomas

2

Sandra Sanusi

St  Marks

2

Emma Lyons

Mount Sackville

3

Eabha   Garvey

Ballyroan

3

Alanna Pio Holden

Scoil an Leinbh Iosa

600 Metres  - Under 12

1

Sarah O’Leary

Scoil Bhride

1

Ellen Cheving

Carysfort

2

Ashling McGlynn

St Marks

2

E  Hodson

Scoil an Leinbh Iosa

3

Anna Pettitt

Navan Road

3

Kale Kirkwood

Scoil Lorcan

600 Metres  - Under 14

1

Chloe Corcoran

Scoil Bhride BB

1

Rebecca Ward

Mount Sackville

2

Grace Ros

Hollypark

2

Ciara Hogan

Diswellstown

3

Aimee Warren

Scoil Vincent de Paul

3

Letna Kyne

Carysfort

High Jump  -  Under 11

1

Jennifer Hanrahan

Knocklyon

1

Anne Bugdanara

Balbriggan

2

Laura Cronin

Mount Anville

2

Bukky Adekanmbi

Holy Family

3

Jade O’Shaughnessy

Scoil Bhride

3

Josephine Awosanya

Hartstown

High Jump  -  Under 14

1

Lisa Davies

Scoil Bhride

1

Jessica Dedeku

Balbriggan

2

Nora Wyer

St Vincent de Paul

2

Stephanie Kavanagh

St Louis

3

Auren Robinson

Aine Dunne

Scoil Aine Raheny

Knocklyon

3

Ava Tormey-Murphy

Rathdown JS

Long Jump  -  Under 12

1

Lauren Walshe

SCoil Bhride

1

Ella Quinn

Booterstown

2

Ariuna Francis

Hollypark

2

Loveth Otah

Martin de Porres

3

Caitriona Rooney

Mount Anville

3

Leah McConville

Holy Family

Shot Putt

1

Sarah Fogarty

Hollypark

1

Jenny Sparrow

St Louis

2

Aoife Meagher

St Pius

2

Megan Collis

Rathdown

3

Jessica  Barnes

St Brigid,s Cabinteeley

3

Holly  Cunniam

Loreto Dalkey

 

 

 

 

 

 

 

Roinn  3

 

Roinn  4

Hurdles  -    Under 11

1

Hannah Byrne

Castleknock Educate

1

Giovanni Lufuta

Lucan East  Educ

2

Sarah McGoldrick

Castle Park

2

Eve Robertson

Scoil Brighde

3

Ellie Boothrajd

Scoil Fintan

3

Aoibhin Robertson

Scoil Neasain

Hurdles  -    Under 12

1

Aisling Beecham

Castle Park

1

Suzy O’Callagahan

 Thaobh na Coille

2

Amaka Nwafor

Scoil Ultan

2

Precious Isere

John the Evangelist

3

Treasue Akimsnaye

Bracken Educate

3

Anna Capra

Ranalagh

Hurdles  -    Under 14

1

Katie Rose Barry

Sandymount

1

Marty  O’Raghallaigh

Gs Lios na nOg

2

Ariba Anuge

Castleknock

2

Mubo Ishola

John the Evalgelist

3

Maria Coma

Holy Trinity

3

Charlotte Hourigan

Wedgewood

600 Metres  - Under 11

1

Erika Garkule

Castaheaney Educ

1

Ella Healy

GS an Duinninigh

2

Lucy Crowe

Sandymount

2

Roisin Ni Chathasaigh

Taobh na Coille

3

Fiona Quinn

Holy Trinity

3

Siofra Ni Mhaoileoin

Scoil Neasain

600 Metres  - Under 12

1

Charlotte Burke

Castle Park

1

Ella De Brun

Scoil Neasain

2

Roisin Staunton

Sandymount

2

Ella Ni Huigin

Taobh na Coille

3

Allannah Maxwell

Castleknock Educate

3

Chloe O’Connor

Lucan East Educate

600 Metres  - Under 14

1

Ruby Pereira

Skerries

1

Cara Ni Bhroin

Taobh na Coille

2

Sara Gallagher

Garran Mhuire

2

Orla Farrell

GSLios na nOg

3

Emily O’Donovan

St Helens

3

Catalina Ciocan

Scoil Mhearnog

High Jump  -  Under 11

1

Sinead Falvey

St Helens

1

Abbie Tallant

Wedgewood

2

Callie O’Beirnes

OLI Darndale

2

Wendy Adamu

John the Evangelist

3

Alicia Fox

St Berndettes

3

Shannagh  Brady

Ranalagh

High Jump  -  Under 14

1

Hannah Bondzid

Garran Mhuire

1

Lucy McMahon

Ranalagh

2

Naomi Flynn

St Helens

2

Timi Ademola

John the Evangelist

3

Anna Emeliandva

Sandymount

3

Nora Redmond

Dublin 7Educate

3

Brigid E  Coll

119

 

 

 

Long Jump  -  Under 12

1

Aoibhe Walsh

Sandymount

1

Laura  Taras Keviciute

Lucan East Educ

2

Rebecca Cooke

St Helens

2

Beatrice Cooke

Taobh na Coille

3

Orna Bools

Garran Mhuire

3

Caitlin Scanlon

Ranalagh

Shot Putt

1

Ally O’Keeffe

St Helens

1

Sanmi Areoye

John the Evangelist

2

Emma Redmond

St Annes

2

Jane O’ Brien

Ranalagh

3

Laura Ferry

Scoil Mhuire

3

Elizabeth Dorr

Griffith Barracks

 

Roinn  5

 

Roinn  6

Hurdles  -    Under 11

1

Hannah Murray

Kildare Place

1

Isobel Ainsworth

St Matthew Parish

2

Cara Murphy

Scoil Sandford

2

Laura Corbally

Sandyford NS

3

Blaise Carroll

StAndrews

3

Iris Reddington

North Bay Educate

Hurdles  -    Under 12

1

Jill Rufli

Kildare Place

1

Emma  Obasi

Littlepace

2

Uche Aniekwena

Castleknock NS

2

Niamh Roche

North Bay Educ

3

Isabelle Doyle

Scoil  Sandford

3

Benita McSharry

Belmayne Educate

Hurdles  -    Under 14

1

Lola Olideadha

Glasnevin Educate

1

Camille Peat

North Bay Educate

2

Emilia Cassidy

Burrow

2

T  Torres

Belmayne Educ

3

Ava Twamley

GS Chnoc Liamhna

3

Clara Hurley

St Matthew Parish

600 Metres  - Under 11

1

Kristin McGrady

St Andrews

1

Sofia Joyce

Holywell

2

Ella Copeland

North Kildare Educ

2

Sophie Maher

St Matthews Parish

3

Robyn McKayMurphy

GS Bharra

3

Loreh Hamlen

St Margarets

600 Metres  - Under 12

1

Julie Phillips

Scoil Sandford

1

Michelle Frazer

St Cillians

2

Elena O’Toole

North Kildare Educ

2

Aishling Byrne

Belmayne Educate

3

Bianca Munteanu

Oatlands

3

Ciara Ni Dhugalo

Ss Benedicts/Marys

600 Metres  - Under 14

1

Juno Barlow

St Finians Finglas

1

Aine Walsh

North Bay Educate

2

Sol O’Lideadha

GS Bharra

2

Emma Babos

Sandyford

3

Tanisha Edwards

Chapelizod

3

Rosie Joyce

Glasnevin

High Jump  -  Under 11

1

Abigail Knox

Castlenock NS

1

Ava-Gale Murphy

North Bay Educate

2

Jessica  Fish

Scoil Sandford

2

Abby Masterson

Inchicore NS

3

Caitlin McQuillan

Glasnevin Educate

3

Sinead Kenndy

Holywell

High Jump  -  Under 14

1

Victoria Knox

Castleknock NS

1

Sarah  Adnan

Sandyford

2

Isabel McCann

Kill O the Grange

2

Kayleigh Doyle

ArchBishop McQuaid

3

Niamh McInerney

North Kildare Educ

3

Iria Villar

Belmayne Educate

Long Jump  -  Under 12

1

Clodagh Mulcahy

GS Chnoc Liamhna

1

Stiofra Campbell/Carroll

North Bay Educate

2

Jasmine Eustace

St Andrews

2

Anastasya Booplovskaya

Belmayne Educate

3

Ailill Dorman

Scoil Sandford

3

Sarah Forbes

St Matthew Parish

Shot Putt

1

Hannah Kearns

Oatlands

1

Saula Ausaite

Holywell

2

Ali Keenan

Castleknock

2

Elizabeth Adeleye

Sandyford NS

3

Goda Maniusyte

Howth Primary

3

Aoife Brennan

North Bay Educate

 

SANTRY SPORTS – FIELD EVENTS -  BOYS

 

Roinn  A

 

Roinn  B

Hurdles  -    Under 11

1

Craig Duffy

Navan Road

1

Tayo Adaramola

Corduff

2

Luke Sullivan

Scoil Bhride FX

2

Evan Caffrey

St Maelruain

3

Adam Roche

Drimnagh Castle

3

Shaun Murphy

De La Salle

Hurdles  -    Under 12

1

Patrick OFarrell

Belgrove NS

1

Conall O’Tuathail

Scoil Lorcan

2

Abrar Nasreden

St Marks

2

Tolu Joseph

Tyrrelstown Educ

3

Eoin Behan

Knocklyon

3

Clayton Murphy

De La Salle

Hurdles  -    Under 14

1

Michael Lowey

Baile  Eoin

1

Ayo Otemolu

Corduff

2

Joseph Keane

DSt Josephs Terenure

2

Aaron Lynch

Diswellstown

3

Gabriel Ynso

Scoil Assaim

3

Daniel Bogdanous

Balbriggan

600 Metres  - Under 11

1

Brooklyn Saunders

Navan Road

1

Blaze Odia

Hartstown

2

Ryan Hyland

St Marks

2

Thomas Barry

Scoil Attracta

3

Ruben Nash

Scoil Bhride

3

Nathan Hynes

De La Salle

600 Metres  - Under 12

1

David Muray

Scoil Bhride FX

1

Pappy Tucker

Realt na Mara

2

Liam Clancy

St Pius X

2

Shane Gleeson

Scoil Attracta

3

Luke Mulligan-Lynch

Knocklyon

3

Sere Ogichor

Tyrrelstown Educate

600 Metres  - Under 14

1

Kevin Byrne

Belgrove

1

Diamantino Marcu

Diswellstown

2

Conor Chawke

St Mochta

2

Benjamiu Mihutescu

St Patricks Lucan

3

Daniel Ryan

Knocklyon

3

Terry Jones

Inchicore NS

High Jump  -  Under 11

1

Nathan McGowan

Johnstown

1

Dan Kava

St  Therese NS

 

 

 

2

Eoin Doherty

St Louis

2

David Foley

Knocklyon

2

Eoin Boashel

St Patricks NS

 

 

 

3

Lee Dondue

St Canices

3

Adam Feeney

Scoil Assaim

3

D O’Cofaigh Byrne

Scoil Lorcan

High Jump  -  Under 14

1

Jack Keane

St Marys Rathfar

1

Taylor Creighton

Diswellstown

2

David Piggott

Divine Word

2

Daniel Jmadu

St Therese

3

Ferando Thomas

Oatlands

3

Kristionas Antonaides

St Canices

Long Jump  -  Under 12

1

Enda Minogue

Knocklyon

1

Hamen Hashemi

Martin de Porres

2

Malachy Keating

St Pius

2

Martin Dodd

Scoil Bhride K

3

Enric  Bon Monlons

St Joseph,s Terenure

3

Jan Brzozowski

Hartstown

Shot Putt

1

Mathew McGettrick

Scoil Fhiachra

1

Cian Brannigan

Diswellstown

2

Sean McGrane

Baile Eoin

2

Gerry Eawin

Scoil Treasa Balbr

3

Remigijus Gorkas

Scoil Assaim

3

Scott Leigh

Scoil Maelruain

 

 

Roinn  C

 

Roinn  D

Hurdles  -    Under 11

1

Patrick Curley

Booterstown

1

Luke O’Loughlin

Ranalagh

2

Jake Creaven

Scoil Fintan

2

Thomas Sadowy

Wedgewood

3

Ross Dunne

Priorswood

3

Dave  Antwi

John the Evangelist

Hurdles  -    Under 12

1

Ehimen Ehis

Scoil  an Leinbh Iosa

1

Patrick Akpoveta

John the Evangelist

2

Victor Alfred

St Peters Phib

2

Finn O’Murchu

Taobh na Coille

3

Geoff Larkin

Booterstown

3

Tomas O’Muineachain

Ranalagh

Hurdles  -    Under 14

1

Kevin Mare

St Peters Phibs

1

Jack Kelly

Scoil Neasain

2

Harry Mackeogh

St Helens

2

Donal Leavy

Thaoh na Coille

3

Brian Manya

Saggart

3

Thomas Ryan

John the Evangelist

600 Metres  - Under 11

1

Jordan Kondo

St Peters Phibs

1

Shane McNulty

Killiney

2

Sean Davis

Scoil an Leinbh Iosa

2

Patrick  Hickey

Ranalagh

3

Josh Molloy

St Helens

3

Max Kelly

Scoil Mhearnog

600 Metres  - Under 12

1

Ronan Patterson

St Helens

1

Tiarnan O’Braonain

Taobh na Coille

2

Luke Murphy

Holy Trinity

2

Seamus Carroll

Ranalagh

3

Oscar Bolger

Booterstown

3

Alimou Bah

Mulhuddart

600 Metres  - Under 14

1

Exause Dezu

Saggart

1

Paraic MacLochlainn

Taobh na Coille

2

Mike Stamate

Castaheaney Educate

2

Billy Brennan

Dublun 7 Educate

3

Cian Mullarkey

Realt  Skerries

3

Cillian Foran

Malachy Edenmore

High Jump  -  Under 11

1

Aaron Grant

St Francis

1

Karl Thornton

Kieran Curley

Queen of Angels

St Malachys Edenmore

2

Conor Moore

Darndale

2

Luca Monselli

Griffith Barracks

3

Luke Ursache

Castleknock Educate

3

Euan O’Fiannai

Scoil Bhride

High Jump  -  Under 14

1

Liam Jenkins

Guardians Angels

1

Kieran Asare

John the Evangelist

2

Daniel Chebac

Larkhill

2

Tobi Edwards

Queen of Angels

3

Daniel Odejoke

Priorswood

3

Ciaran Fitzgerald

Griffith Barracks

Long Jump  -  Under 12

1

Alex Cash

St Helens

1

Aaron Nyanwtu

John the Evangelist

2

Andy  Chafar

Bracken Educate

2

Peadar O Croinin

Scoil Neasain

3

Miles Rao Williams

Castleknock Educate

3

Liam O’Cathasaigh

Taobh na Coille

Shot Putt

1

Nanayaw Adjei

Saggart

1

Leonard Ohenu

Mulhuddart

2

Edward  Illes

Castleknock Educate

2

Ruain Kennedy

Griffith Barracks MD

3

Charlie Kavanagh

Priorswood

3

Lorue

GS Lios nanOg ???

 

 

Roinn  E

 

Roinn  F

Hurdles  -    Under 11

1

Cian Dunne

GS Cholmcille

1

Jack Carroll

Littlepace

2

Tyri Quelaffan

Harolds  Cross

2

Edward Filip

Inchicore NS

3

Amin Bouchaker

St Damian

3

Richard Ainsworth

St Matthew  Parish

Hurdles  -    Under 12

1

Oran Farrell

Castleknock NS

1

Rafa McCaffrey

St Margarets

2

Ronan Glynn

Sandford

2

Melvin  Barrett

Archbishop McQuaid

3

Sean L’Estrange

Burrow NS

3

Ciaran McGarry

Littlepace

Hurdles  -    Under 14

1

Liam Murphy

St Finians Finglas

1

Shane Kelly

St Benedict/Mary

2

Louis McDonough

Castleknock NS

2

Darragh Brennan

Sandyford

3

Hugh Torfeldt

Kill O the Grange

3

AdamHeller

Littlepace

600 Metres  - Under 11

1

Traian Rebegea

Castleknock NS

1

Toby Jinad

St Benedict/Mary

2

Niall Beaglaioch

GS na Camoige

2

Davitt Gilvarry

St Matthews Parish

3

C Breslin

Kill O the Grange

3

Adam Maguire

Inchicore NS

600 Metres  - Under 12

1

Robert Rebegea

Castleknock NS

1

P J Campbell

Littlepace

2

Yan Geraghty

GS Chnoc Liamhna

2

Faolan Murphy

 

3

Oisin O’Connor

Kill O the Grange

3

Conor Parkinson

Sandyford

600 Metres  - Under 14

1

Pearce Christie

GS Chnoc Liamhna

1

Deiric Hyland

North Bay Educate

2

Scott Harding

Edmondstown

2

Islam Boulbass

Sandyford

3

Simon Murphy

Scoil Damian

3

Laurence Proseckin

St Matthew  Parish

High Jump  -  Under 11

1

Ruari Keane

Burrow NS

1

Ravi Maranga

Inchicore NS

2

Mark Sheridan

Howth

2

Ian Makardyk

Sandyford

3

Chris Doyle

St Clares HX

3

Ciaran Dunne

North Bay Educate

High Jump  -  Under 14

1

Sean MacCeartaigh

GS na Camoige

1

Charlie Cash

G.N.S

 

 

 

1

Li  WEn

St Columbanus

2

Jack McMahon

Burrow NS

2

Luke Abdi

Inchicore NS

3

Jack Brady

St Clare HX

3

Faris Haidar

Ladyswell ?

Long Jump  -  Under 12

1

Eric Kapela

Chapelizod

1

Sabastian Latak

Hollywell

2

Davin Quinn

Ranelagh MD

2

Antonia Harvey

Belmayne Educate

3

Frank Wolfe

Beann Eadair

3

Michael Song

St Benedict/Mary

3

Cameron Singh

CastleknockNS

 

 

 

Shot Putt

1

Arthur Howy

Sandford

1

Olessa ?

Hollywell

2

Eoin Deevy

Kildare Place

2

Sebastian Radkowsky

Sandford

3

Killan  B ??

St Andrews

3

Eoin Lawlor

Inchicore NS