Sprint Results

 

 

SANTRY SCHOOL SPORTS SPRINTS RESULTS

Buachaillí  &  Cailíní

Buachaillí – Section A

 

Cailíní – Section 1

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Denis Gilevskiy

Scoil Bhride FX

 

Nadislane Kabongo

Knocklyon

Glory Nzingo

Huntstown

 

Oma Uchendu

Holy Family  RV

Michael Coleman

John Paul II

 

Antonia Shodiya

Navan Road

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Fikayo Oladele

Divine Mercy

 

Emma O’Brien

Mount Anville

Moses Ikpefua

Scoil Seosaimh CD

 

Laura Gallagher

Hollypark

Eoghan  Roe

St Joseph’s Terenure

 

Jennifer Hanrahan

Knocklyon

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

David Walley

Scoil Padraigh DC

 

Rhasidat  Adeleke

Scoil Mharcais

Harry Halwax

Scoil Bhride FX

 

Hannah Honard

Brackenstown

Kian Davis

Navan Road

 

Nadire Deehan

Belgrove

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

Tobi Akinsuyi

Scoil Mharcais

 

Chloe Corcoran

Scoil Bhride BB

Matthew McGettrick

St Joseph’s Terenure

 

Tanesha Yimga

Scoil Mharcais

Louis O’Loughlin

Scoil Seosaimh CD

 

Lergh Aherne

Divine Word

Buachaillí – Section B

 

Cailíní – Section 2

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Arnold Dikeocha

Scoil Thomais

 

Isabel O’Brien

Carysfort

Daniel Mullane

Carysfort

 

Chisom  Ogiehor

Tyrrelstown Educate

Cillian Clarke

Scoil Daibheid

 

Nonye  Disu

Scoil Martin de Porres

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Tayo Adaramole

Corduff

 

Audrey Deirosario

Booterstown

Nkemjika Onwvmereh

Scoil Bhride BB

 

Mabeth Omoregie

Tyrrelstown

J P Tiernan

Realt na Mara

 

Emma Lyons

Mount Sackville

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Michael Mamarado

Scoil Bhride BB

 

Kristina  O’Connor

Carysfort

Pappy Tucker

Realt na Mara

 

Roisin Healy

Rathdown  JS

Adam Ngo

Scoil Talboid

 

Karolina Toboret

Scoil Louis

Under 14     80 Metres

 

Under 14    80 Metres

Ahmad Jefri

Scoil Treasa Firhouse

 

Kelly Egbon

Tyrrelstown Educate

Sam King

Scoil Bhride BB

 

Jessica Dedeku

Sc. Treasa Balbriggan

Ulo Erumagboire

Diswellstown

 

Hortance Siwambaza

Sc Padraig Skerries

Buachaillí – Section C

 

Cailíní – Section 3

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Shane Archer

St Helens

 

Sandra Uezie

Rowlagh

Shane Gevero

Scoil Aine Shankill

 

Jane McGurrin

St Fintans

Jacob Clarke

Caislean Nua

 

Viviana McCann

Griffeen Valley Educ

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

John Ojewumi

Scoil Ronain

 

Danielle McFadden

St Helens

Joseph McBreen

Scoil San Treasa

 

Aaliyah Alajiki

St Marys Saggart

Gavin O’Brien

Scoil an Linbh Iosa

 

Orlagh Comerford

Scoil Aine Shankill

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Michael Farrelly

Baldoyle

 

Hannah Bondzio

Garran Mhuire

Luke Murphy

Holy Trinity

 

Lucy Kirwan

Lucan Educate

Timmy Akande

Castaheaney  Educate

 

Lawen McEvoy

St Marys Rowlagh

Under 14     80 Metres

 

Under 14    80 Metres

Ben Bolten

St Peters Phibsborough

 

Katie-Rose Barry

Sandymount

Ciaran Farrelly

Scoil Ofaf

 

S.  Nic Ghiollacearra

GS N. Padraig Lucan

Michael Tambe

Realt Na Mara Skerries

 

Rebecca Seaver

Realt na Mara

Buachaillí – Section D

 

Cailíní – Section 4

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Dave Duru

Mulhuddart

 

Sarah Rooney

Lios na nOg

George King

Macroom Road

 

Ally Duffy

Scoil an Duinninigh

Jozie Chukwdi

St John the Evangelist

 

Divine Offor

Lucan East Educate

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Daniel  Mhondiwa

St Patricks Celbridge

 

Fortune Chukwu

Lucan East Educate

Kevin Foran

Scoil Cholm

 

Ella Healy

Scoil an Duinninigh

Gavin Murphy

Scoil Oilbheir

 

Temi Adeleke

Balbriggan Educate

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Alimou

Mulhuddart

 

Demilade Adeniran

Esker Educate

Providence Obioc

Esker Educate

 

Jessica Ziu

St Malachy’s Finglas

Jake Brennan

St Malachy’s Finglas

 

Hannah Flood

Scoil an Duinninigh

Under 14    80 Metres

 

Under 14    80 Metres

Ciaran Carthy

Kilternan

 

Sinead Nic Sheon

Scoil Oilbheir

Kelly  Inadiomnwong

Balbriggan Educate

 

Alanna Scanlan

Monkstown Educate

Homas Ryan

St John the Evangelist

 

Cara Ni Bhroin

Taobh na Coille

Buachaillí – Section E

 

Cailíní – Section 5

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

James Kimmage

Balscadden

 

Tayo Lewal

Ballyboden

Caimin  Kenny

Kildare Place

 

Grace Clarke

Scoil Damian

Stephen Wong

St Finians, Finglas

 

Molly Fallon

Ranelagh MD

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Joel Dabitora Turner

Kill o the Grange

 

Cara  Murphy

Sandford NS

Cian  Dunne

GS Chnoc Liamhna

 

Hannah  Murray

Kildare Place

Cian O’Malley

St Dominics

 

Alex Toomey

Glasnevin Eucate

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Anu  Lawal

Baayboden

 

Julie Philips

Sandford NS

Sean L’Estrange

Burrow

 

Victoria  Knox

Castleknock NS

Davinn  Quinn

North Kildare Educate

 

Jill Rufli

Kildare Place

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

Conor Perry

GS Mologa

 

Maeve Kimmage

Balscadden

Aaron Keogh

Beann Eadair

 

Juno Barlow

Sandford NS

Arthur Henry

Scoil Sandford

 

Ianisha Edwards

Chapelizod

Buachaillí – Section  F

 

Cailíní – Section 6

Under 10   -    60 metres

 

Under 10   -    60 metres

Samuel Sosu

Garristown

 

Isabel Ainsworth

St Matthews Parish

Charlie Madigan

Scoil Margaret

 

Ella Pasley

Rathgar

Ethan Jones

Rathgar

 

Caitlin Greene

Scoil  an 7 Laoch

Under 11   60 metres

 

Under 11   60 metres

Eniola Aremu

Garristown

 

Tomi Onasoga

Garristown

Aedan L’Estrange

Catherine McAuley

 

Lyobo Ugiage

Powerstown Educate

Ravi Mananga

Inchicore NS

 

Lily Adams

Kilternan C of Ireland

Under 12     80 Metres

 

Under 12     80 Metres

Rafael McCaffrey

Scoil Margaret

 

Tavonga Mkwenje

Holy Cross

Joni Kafi

Garristown

 

Laura  Herrity

Littlepace

Melvin Barrett

Archbishop McQuaid

 

Tacy Airton

Springdale

Under 14     80 Metres

 

Under 14     80 Metres

Anthony Agbolade

Littlepace

 

Caitln Butler

Springdale

Sorin Brown

Archbishop McQuaid

 

Katherine Duffy

Garristown

Rory Tobin

St Matthews Parish

 

Aisling Byrne

Belmayne Educate